Konsekwencje prawne dla pijanego kierowcy

Wina pijanego kierowcy a OC
Prawdziwą zmorą naszych ulic pijani kierowcy. Jest rzeczą nie do pomyślenia, że, osoba, która spożywała alkohol, siadała za kierownicę, niemniej jednak to jest na porządku dziennym. W wielu miastach i niewielkich miejscowościach obserwujemy sytuację, kiedy pijani kierowcy powodują wypadki.



Jeśli sami ucierpieli w takich przypadkach i nikomu innemu nic złego się nie stanie, kłopotu nie ma, o tyle, gdy stwarzają zagrożenie dla innych, problem jest poważny. Jazda po alkoholu jest karalna. W naszym kraju nie można posiadać więcej niż 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeżeli osoba badana przez policję będzie miała większą zawartość alkoholu we krwi, w sposób automatyczny zostanie zatrzymana i przewieziona na badania krwi. Badanie krwi wykaże starannie ilość alkoholu w organizmie. Adwokat jazda po alkoholu to temat bardzo trudny. W większości przypadków nie jesteśmy w stanie wybronić się od jazdy po alkoholu. Tak de fakto tutaj nie ma żadnego skutecznego sposobu udowodnienia sądowi, że działaliśmy nieumyślnie, bądź że wystąpiły dowolne okoliczności łagodzące. Niestety częstokroć będziemy ukarani, a tylko można tutaj wnioskować o zredukowany wymiar kary. Prawo jazdy zawsze zostanie zabrane i co do tego nie ma najmniejszej wątpliwości. Następnie zostanie nałożona kara finansowa bądź też kara pozbawienia wolności w zawieszeniu lub dobrze dopasowana kara więzienia. Jeżeli już jazda po pijanemu adwokat to jest kwestia bardzo trudna i tutaj powinno się rozpatrywać ją wielopłaszczyznowa, ale jedno jest bezsporne, że pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności karnej finansowej za spowodowane przez siebie czyny. Ubezpieczyciel samochodu będzie dochodził od niego jeszcze więcej rekompensaty za wkład finansowy poniesione na rzecz odszkodowania dla osoby, w której pijany kierowca sprawił szkodę. Jazda po alkoholu jest więc najgorszy z możliwych pomysłów, na jakie można wpaść.

Sprawdź: jak odzyskać prawo jazdy po alkoholu.